Cane Corso Turkey Cane Corso Italiano (Cane di Macellaio)

CANE CORSO TÜRKİYE
NORA


Cane Corso Standart
 

Cane Corso Standart


(FCI.343 )

 

 

Cane Corso Orta ve büyük ölçekli molossoid, unicolor, kompakt bir , kaslı ve atletik, güçlü bir iskelet ile hareket etmesi önemli bir kolaylık. Onun baş onurlu bir, masif ve gurur verici bir ifade verir. Bu bir seçim paralel etti mastiff, hafif atalarıdır geliyor ama bu orijinal konformasyon korumuştur. her  zaman zor olan özelliklere sahip olmuştur. oyun,avcılık ve  domuz yakalamak gibi. Bu kökeni İtalya olan  güney bölgelerinde vahşi yetişen inek ve domuz çakal,ayı  gibi saldırıda bulunan hayvanlara karşı korudu. Adını her zaman olduğu bilinmektedir biridir güney, "corsiero" (süvari) olarak aynı kökten, ortaçağ savaş atlarının; belki de Latin türemiştir. "Cohors" (avlu, body guard). Çevresel nedeniyle süvari, nesli tehlikeye attılar. Birkaç tutkunları, bugün kurtarma başlattı tamamlayın. Modern işlevleri savunmak, watchdog insanlar ve onların eşyalarını. Uyarlanabilir ve cesur atasözü sadakat işçi, uyarı ve reaktif, güçlü, zor çevre koşullarına dayanıklı ve sağlam denge nedeniyle yaşar. Güçlü yapı ama zarafete sahip değildir. Bir dikdörtgen üzerine inşa edilmiş, Napoliten Mastiff kesinlikle benzemez. Kendi cildin kendi vücuduna yapışır ve kırışıklıklar oluşmaz.

 

 

 

 


 


KISA TARİHİ ÖZETİ - Cane Corso Kendi doğrudan atası "Canis Pugnax" (eski Roma O ışık sürümü istihdam Molossian) olarak da büyük yaban hayvanları, avcılık ve Savaşları "yardımcı savaşçı". Yıl boyunca olmuştur İtalik popülasyonlarının değerli arkadaşıdır. İstihdam mülkiyet, sığır ve kişisel bekçi köpeği olarak kullanılan çok avcılık amaçlar. Geçmişte bu cins ortak oldu bol ikonografi olarak İtalya üzerinden tarihçilik tanıklık. Yakın geçmişte yılında bulmuştur Güney İtalya'da mükemmel bir koruma alanı, özellikle Puglia, Lucania ve Sannio. Onun adı "Guardian" anlamına gelen Latince "Cohors" türemiştir "Koruyucu".

 

GENEL GÖRÜNÜM - Cane Corso Orta-büyük boy bir köpek, güçlü, yerleşik ama zarif, güçlü ve uzun kaslar, çok değerli, o gücü ifade çeviklik ve dayanıklılık. Genel konformasyon. vücut, daha uzun bir mezomorf hayvan formu ile ilgili olarak uyumlu Withers, profil görmektedir.yüksekliği ve uyumsuz olarak

 


ÖNEMLİ ORANLAR - Cane Corso  Uzunluğu beden, omuz yüksekliği boyunca ll yaklaşık%. kafanın toplam uzunluğu 3,6 / 10 yükseklik ulaşır Withers. Namlu uzunluğu 3,4 / 10 eşit. kafanın toplam uzunluğu. Yüksekliği toraks omuz yüksekliği 5 / 10 ve ekstremite dirsek yüksekliğine eşit.


DAVRANIŞ VE MİZAÇ - Cane Corso Akıllı, aktif ve çift ​​fikirli, o eşsiz izlemek ve koruma köpek. Ile sevgi dolu, uysal ve sahibi ile sevgi çocuk ve ailesi ile birlikte, gerekirse o olur insanlar, ev ve korkunç ve cesur koruyucusu özelliği. O kolay eğitilmiş.


BAŞ -Cane Corso Brakisefal. Toplam uzunluğu 3,6 / 10 'ulaştı omuz yüksekliği. . Bizygomatic genişliği, kafatası uzunluğuna eşit, daha yarısından başın toplam yüksekliği, 6,6 / 10 ulaşmıştır. Üst kafatası ve namlu boyuna eksenleri biraz yakınsak. Baş çevresi, ölçülen yanak kemikleri, iki kat toplam uzunluğu daha fazla. hatta kadın başkanı. Baş orta elmacık kemerleri dışa doğru gerilir heykel. deri firması, altındaki dokulara yapışmasını düzgün ve oldukça gergin.

 

KAFATASI BÖLGESİ - Cane Corso Kafatası - Bakıldığında önünde geniş ve hafif kavisli, yandan bakıldığında , vurgulu, düzensiz bir eğri çizer Alnın subregion boyunca düz hale gelir dış saggital sorguç. Üstten bakıldığında, göründüğünden çünkü, zigomatik outstretching kare kemerleri ve güçlü kaslara sarıp sarmalanması. Ön derin, iyi gelişmiş ve ileri gergin sinüsler, alnına içi boş ve görünür medyan karık. Artkafa kret çok gelişmiş değil. Biraz Supraorbital fossanın işaretlenir. Dur - Çok çok nedeniyle işaretlenmiş geliştirilen ve frontal sinüs şişkin ve çünkü önde gelen superciliary kemerler.


YÜZ BÖLGE - Cane Corso Burun - Bu aynı hat üzerinde burun borusu gibi. Yandan bakıldığında sopa. Dudakların ön dikey kenardan dışarı ancak, ön, ön aynı dikey çizgi üzerinde namlu. Bu oldukça düz, hacimli üst, geniş burun delikleri açıldı ve ıslak, mobil ve serin. Pigmentasyon siyahtır. Ağızlık - Çok geniş ve derin. Namlu genişliği neredeyse olmalıdır toplam 3,4 / 10 ulaşır uzunluğu, eşit baş uzunluğu. Derinliği fazla 50% namlu uzunluğu. Namlu paralellikler nedeniyle taraf ve dolgunluk ve bütün genişliğine çene, namlu ön yüzü düz ve kare. Burun kemiği önden bir profile sahiptir ve bu daha çok düz. Namlu alt yan profil üst dudak, suborbital bölge tarafından belirlenir çok hafif bir keski gösterir. Dudaklar - Aksine firma. Önden bakıldığında, üst dudakları formu disjunction baş aşağı "U" ve yandan bakıldığında, orta asmak. Commisure haklı açıktır ve alt tarafı her zaman en düşük noktasını temsil eder namlu profili. Pigmentasyon siyahtır. Jaws - Çok güçlü ve kalın, çok geniş bir sonraki üst çene hafif kısalma ışık prognathism (inilmesi ağız). Dalları alt çene çok güçlü ve yandan bakıldığında, oldukça iyi, alt çene gövde kavisli iyi puan işaretli çene, ileri vurguladı. Kesici dişler düz bir çizgi sıkıca yerleştirilir. Yanaklar - Masseter bölgenin tam ve belirgin, ancak hipertrofik değil. Dişler - Beyaz, büyük, büyüme ve sayıca tamamlamak. Alt çene kesici dişler sadece biraz muhabiri geçmesi (yaklaşık 1 / 2 cm) üst kemer üzerinde olanlar, bu nedenle ısırık biraz inilmesi. Gözler - Orta büyüklükte bir köpek büyüklüğüne göre alt-frontal pozisyon, iyi aralıklı. Rima palpebrarum neredeyse oval, gözbebekleri biraz yapışık, çıkıntılı siyah pigmentli sınırları, göz ile göz kapaklarının sklerasına görülebilir izin vermemeliyiz. Üçüncü kuvvetle göz kapağı pigmentli. Göre mümkün olduğunca karanlık İris kat renk. Zeki ve uyanık bir bakın. Kulaklar Ilişki orta boy kafa hacmi ve köpeğin boyutu, kısa saç ile kaplanmış, üçgen şekli, oldukça apeks ve kalın işaret çok yüksek bir konumda zigomatik üstünde kıkırdak, kemer, geniş bir alt asılı, onlar için sopa boğazına gelmeden yanaklar. Oldukça biraz, ortak uzanmış ve çıkıntılı köpek tetikte olduğu zaman yarı dik hale gelir. Bunlar genellikle bir eşkenar üçgen şeklinde kesilmiş.


BOYUN -Cane Corso Üst satır - Hafif kemerli. Uzunluk - Omuz yüksekliği 3,6 / 10, eşit kafanın toplam uzunluğu. Şekil - Oval Of belirgin bir bölümü, güçlü, çok kaslı, ense disjunction formu. Çevre, yarısı boyun uzunluğu, yüksekliği yaklaşık 8 / 10 Withers. Withers, omuz ile uyum içinde katıldı ve göğüs, boyun 45ƒ ideal yönü omuz ile yere ve doğru açıda. Cilt - Boynun alt kenar boşluğu olmadan pratik ama sarkık değil.


VÜCUT - Cane Corso Kompakt, güçlü ve çok kaslı. Uzunluğu 11% Withers, ±% 1 indirimi ile yüksekliği boyunca. Üst satır - Arka bölgede bir dörtgen biraz bel konveksite. Atın omuz başı - Onlar açıkça dorsal hat ve kıç seviyesi üzerinde yükselmeye geniş, yüksek, uzun. Onlar yalın ve eklem uyum içinde. boyun ve sırt için. Geri - Geniş, gövdenin üst bütün çizgi olarak oldukça kaslı biraz ön arka ve bir tırmanma Profil kesinlikle dörtgen. Uzunluğu yaklaşık. % 32 omuz yüksekliği. Rahim - Lomber bölge kısa, geniş, arka katıldı ve arka ve kıç, çok kaslı, çok katı ve yandan bakıldığında, biraz dışbükey. Kendi , genişliği ise biraz daha yüksek uzunluğu,% 20 eşit omuz yüksekliği. Krup hastalığı - Uzun, geniş, oldukça önemli bir büyüme nedeniyle yuvarlak kaslarıdır. Kalça sırt ölçülen uzunluğu, koordinatları kullanılarak, sırt yüksekliği% 32 eşit Withers. Ortalama genişliği% 23 eşit Withers, onun eğim yatay yüksekliği çizgi, karnın ischiatic hattının temeli üzerinde Sırt hattı temelinde 28ƒ/30ƒ, kuyruk ekleme kalça 15ƒ/16ƒ. Bu nedenle popo biraz eğimli. Göğüs - Geniş, iyi yetişen kasları, eğik ve açık. Genişliği ile yakın ilişki içinde genişliği, toraks, iki kürek kemiği yüksekliği% 35 ulaşır, meme-kemik ucu ile aynı yükseklikte. omuzlar. Yandan bakıldığında, göğüs uzanmış. ileri ön bacakları ve hafif konveks arasında. Göğüs - Çok iyi olmak zorunda büyümüş ile üç boyutlu olarak uzun, eğik, geniş ve geniş interkostal alanlarda kaburga umuyordu. 4 yanlış kaburga uzun, eğik ve açık. Toraks dirsek aşağı ulaşır ve yüksekliği eşit Withers az yarım yüksekliği. Ölçülen genişliği, yüksekliğinin yarısı, yüksekliği% 35 eşit. Withers ve sternum doğru biraz azalır carina oluşturan bölge. Derinliği (saggital çap)% 55, omuz yüksekliği eşittir. Kendi çevre, omuz yüksekliği% 35 üzerinde. Alt çizgi ve göbek - Sternum bölgenin yağsız, uzun, geniş ve yandan bakıldığında ana hatlarıyla kaudal kadar giden geniş bir yarıçap ile yarım daire karın sorunsuz. Karın bölgesi ne. içi boş, ne de rahat ve yandan bakıldığında, yükselir sternum kenarına düzgün bir eğri ile mahmuzlar. Yan tarafındaki oyuk çok belirgin değildir. Kuyruk -. popo çizgisi oldukça yüksek takılı kalın kök ve ucunda da incelmek ve gergin değilse hock üzerinde çok fazla değildir. Eylem değilken düşük. Aksi halde yatay veya biraz daha yüksek geri, bir halka oluşturacak şekilde bükülür ya da hiç bir zaman gerekir dikey konumda. 4 kesilmiş olurinci kaburga.


Ön bacaklar - Ya da ön görüldüğü Dik, profilde. , Dirsek, kol ve bacaklarda yüksekliği omuz yüksekliği% 50 eşit. Iyi köpeğin boyutuna poslu. Güçlü ve güçlü. Omuz - Ile donatılmış, güçlü, eğik, Uzun , uzun, güçlü ve iyi kasları bölünmüş yapışık toraks ama hareketleri serbest. Uzunluğu, Withers, omuz, sırt üstü, omuz yüksekliği% 30 eşit, yatay çizgi üzerindeki eğim 48ƒ/50ƒ arasında. Vücudun medyan düzlem sırtları ile ilgili olarak omuz bıçakları biraz saptı. Kol - Bu, güçlü omuz, biraz daha uzun. çok iyi yetişen kemiklerin ve kasların de katıldı 2 / 3 üst gövde, sırt ölçülen omuz, dirsek ucu eşit uzunluğa sahip % 31/32 omuz yüksekliği ve yaklaşık 58ƒ/60ƒ yatay çizgi ile eğim. Onun boyuna paralel olarak medyan vücut düzlem. Omuz bıçakları arasındaki açı ve humerus 106ƒ ve 110ƒ arasında. Dirsekler - Dirsekler, uzun ve çıkıntılı, yapışık ama çok göğüs kafesi yakın, yalın deri ile kaplı olmalıdır, humeri gibi, kesinlikle paralel bir düzlemde gövde sagital planda. Dirsek ucu (Olekranon epifiz) dikey çizgi üzerinde bulunan kaudal açıdan (veya geri) indirdi yere omuz bıçak. Önkol - çeşitli kas yapısı ile mükemmel bir şekilde dikey, oval bölümü, çok güçlü, özellikle üst üçüncü ve kompakt kemik yapısı. Ucu uzunluğu, bir kol, dirsek,% 32/33 eşit. omuz yüksekliği. Onun çevre, düz ölçülen dirsek altından, yüksekliği% 39 eşit Withers, el bileğinin kübital oluk oldukça işaretlenir. Ortak Karpal - Önden bakıldığında, düz bir düşey önkol hattı; yağsız, geniş, mobil, kalın. Onun çevre, Withers yüksekliği% 26 ulaşır üst kenar boşluğu pisiform kemik kuvvetle tahmin edilmektedir geriye. Atın bileği - O daha çok küçük önkol, çok güçlü, yalın, elastik, hafif fleksiyonda (Yere bir açı ile yaklaşık. 75ƒ formları). Kendi uzunluğu yüksekliği birinin üzerine altıncı olmamalıdır dirsek ön ayakları. Önden bakıldığında, aşağıdaki önkol ve el bileğinin dik çizgi. Forfeet - Çok, yuvarlak bir şekle sahip kavisli ve toplanan ayak parmakları (kedi ayağı). Yalın ve sert tabanlar. Tirnaklar güçlü, kavisli ve pigmentli, iyi bir pigmentasyon plantar ve dijital pedleri.


 


Kıç -Cane Corso Ya da ön görüldüğü Dik, profilde. Eh, köpeğin boyutuna poslu sağlam ve güçlü. Uyluk - Uzun ve geniş, belirgin kas yapısı ile, bu nedenle nate sırt iyi işaretlenir. Uzunluğu, yüksekliği% 33 üzerinde Withers ve genişliği% 25 daha düşük tür asla yüksekliği. Uyluk kemiği ekseni üst oldukça eğik, alt ve ön arka, 70ƒ eğimi yatay çizgi ve formlar coxal eksen biraz daha fazla bir açı sağ (coxo-femural açı). İkinci uyluk - uzun, güçlü bir kemik ve kas yapısı, yalın iyi işaretlenmiş kas oluk. Uzunluğuna eşit 32 omuz yüksekliği ve% eğim alt üst ve ön yaklaşık geri. Yatay çizgi 50ƒ. Bastırmak , Eklem bastırmak açısı yaklaşık. 120ƒ. Yönünü medyan düzlemine paralel gövde. Diz eklemi - Bu, geniş, kalın, temiz iyi kemik işaretlenmiş. Çıkıntılı hock sırt gösterir bacak oluk açıkça devamı. Mesafe hock sırt, ayak tabanı ( toprak) yüksekliği% 26 üzerinde olmamalıdır Withers. Yönünü, medyan uçağa ilişkin Vücudun paraleldir. Tibio metatars açısı Yaklaşık 140ƒ. Hock (Metatarsus) - Bu çok kalın, yalın, daha doğrusu, kısa silindirik, ve her zaman yan ve görüldüğü yere dik, sırt, uzunluğu yaklaşık% 15 eşit Withers (bileği ve ayak hariç) yüksekliği. Kendi iç tarafı düz olmadan kendini sunmak zorundadır. Arka ayaklar - Onlar daha biraz daha oval bir şekle sahip ön plana olanlar ve daha az kavisli parmaklar.


 


YÜRÜYÜŞ / HAREKET -Cane Corso Uzun adımlar, gergin tırıs, bazı adımlar dörtnala, ancak gergin tırıs eğim.


CİLT - Cane Corso Bu, oldukça kalın, sınırlı subkutan bağ doku ve bu yüzden her yerde yapışık. altındaki katmanlar. Boyun pratikte ama sarkık değil. Baş kırışıklıkları olmamalıdır. mukoza zarının pigment siyah. Pigment Ayak ve tırnakları koyu olmalıdır.


KAT - Saç - Cane Corso Vitreus Kısa saç , düzgün, doku, bir, çok yoğun, sert, parlak, yapışık kışın kalın olur (ama asla ışık tabakası tüylerin ekinler kadar). Ortalama uzunluğu yak. 2 / 2, 5 cm. Iki kürek kemiği, kıç, arka uyluk ve kuyruk marjı yaklaşık ulaşır. Saçaklar yaratmadan 3 cm. Saç namlu 5, çok kısa, düz yapışık ve 1 / 1 'den fazla değildir cm. Renk - Siyah, çekül gri, barut, açık gri, açık açık kahverengi, geyik açık kahverengi, koyu kahverengi ve şişkin (çok iyi açık kahverengi ve grinin farklı tonları üzerinde işaretlenmiş çizgiler). Içinde siyah veya gri fawny ve şişkin konular namlu sadece maske ve göz dışına çıkmaması gerekir hattı. Ayaklarının ipuçları göğüs üzerinde küçük beyaz bir yama ve burun köprüsü üzerinde kabul edilir.


YÜKSEKLİK VE AĞIRLIK - Omuz yüksekliği -Cane Corso Erkekler için 64 cm. 68 cm. Kadınlar için 60 cm. 64 cm. Ödenek ile ± 2 cm. Ağırlık - 45 - 50 Kg Erkeklerde. oranı ağırlık / boyutu O.710 (Kg / cm). 40-45 Kg Dişiler. oranı ağırlık / boyutu 0,680 (Kg / cm).

 

 

http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/317653_239890816058195_798074215_n.jpg

Cane Corso Orta büyüklükte köpeklerdendir. Kuvvetli ve belirgin kas yapısı ile oldukça Cane Corsodikkat çekici, kuvvetli ve bir o kadar da zarif görünüşlüdür. Bu ırk köpekler kuvvetli, çevik ve dayanıklı olarak tarif edilir. Kas ve kemik yapısı gelişmiş olan bu köpeklerin iki kürek kemiği arasındaki boşluk belirgin bir şekilde yüksektir. Bu yükseklik genel vücut yapısındaki ahengi bozmaz ancak bu özelliği nedeniyle profilinde bir uyumsuzluk yaratır. Ağız ve burun çıkıntısı enli ve uzundur. Burun kenarlarının şişkinliği ve çenesinin genişliği nedeniyle ön yüzü yassı ve kare biçimindedir. Burun kemiği önden yassı ve profilden düz bir yapıdadır. Burnu üst dudakları tarafından sıkıştırılmış gibi görünen bu köpeklerin alt dudak bölgesi ise yontulmuş gibi görünmektedir. Baş bölgesinde son olarak göze çarpan kısım belirgin kaşlar ve şişkin alın kemiği boşluğudur. Boynu hafif kemerli, oval biçimli, güçlü ve çok kaslı bir yapıdadır. Vücudu sıkı, güçlü ve çok kaslıdır. Derisi kalındır. Mukozalar siyah renktedir. Ayak ve tırnakları koyu rente olmalıdır.

Tüyleri kısadır.Cane Corso  Tüy yapısı şeffaf, parlak, sert, yapışık ve çok sıktır. Tüyleri kış aylarında bile vücudunu tamamen kaplamaz. Ağız-burun çıkıntısındaki tüyler, çok kısa, düz ve yapışıktır. Göğüs bölgesinde ve burun kemiğinde küçük beyaz  leke bulunur.

Cane Corso Karakteri

Cane Corso Çok sadık, içten ve ev ortamında sessiz köpeklerdir. Bu ırk köpekleri çok yetenekli ve eğitilmeye uygun köpeklerdir. Hareketli, istekli, dikkatli ve koruyucudur. Bu ırk köpekler, çocuklara karşı harikadır. Sahiplerine karşı uysal ve sevecendir. Koruyucu olma durumları dışında kibardır.

Cane Corso azimli bir yapıya sahiptir. Mükemmel bir bekçi köpeğidir. Ev yaşamında zorlanmadan uyum gösteren bu ırk, sahiplerinin en yakınında, destekçileri olur. Evde ve açık alanlarda korkulacak anlarda ve insanların korunması gereken durumlarda orada bulunur.

Bu ırk köpekler kavgacı değildir. Yüzlerce yıldır bekçi köpeği olarak yetiştirilmiştir. Bu köpekler için tecrübeli sahipler gerekir. Diğer köpeklere ve yabancılara karşı agresiftir. Yavru dönemlerinde toplum kuralları öğretilmeli, sosyalleştirilmeli ve mutlaka itaat etmesi öğretilmelidir. İtaat etmeyi öğrendikleri zaman yumuşak başlı bir arkadaş olacaktır. Yabancılara karşı daima kuşku duyar, ancak ailesine karşı harikadır. Sahiplerinin misafirlerine genellikle anlayışlı davranmaya çalışır.

Cane Corso Yaşam Ortamı

Bu ırk köpekleri yeteri kadar egzersiz yapma fırsatı buldukları takdirde apartmanda yaşayabilirler. Onlar yaşadıkları yerde açık alan yada bahçeli ev olduğunda memnun olacaklardır. Bu tarz bir ev onlar için uygundur.

Egzersiz İhtiyacı

Cane Corso gibi hareketli köpek ırkları için düzenli egzersiz gereklidir. (yürüyüş)

Cane Corso Bakımı

haftada bir yapılacak fırçalamalar tüy bakımı için yeterlidir.

Cane Corso Kökeni
 

Cane Corso Italiano orjinal bir ırktır. Kökeni İtalya'dır. Bu ırkın soyunun Canis Pugnax (eski Roman Molossian)'tan geldiği bilinmektedir. Ataları, yabani hayvanları avlamak ve savaş sırasında yardım amaçlı kullanılmıştır. O yıllarda İtalyan insanları için önemli bir arkadaş olan Cane Corso açık alanlarda, bekçi köpeği ve avlanmak için yetiştiriliyordu. Bunları, İtalya'nın tarihi, geçmişte yapılan resim ve heykelleri kanıtlamaktadır. Son olarak güney İtalya'da Puglia, Lucania and Sannio'da bulunan tarihi eserlerde bu ırka İtalyanca Cohors adını verdiklerini ve bunun anlamının İtalyanca bekçi, koruyucu, kral vekili olduğu ortaya  çıkmıştır.
 
                                              
Cane Corso karakter özellikleri
Karakter Özellikleri
Başka köpeklerle geçinme
Başka petlerle geçinme
Çocuklarla anlaşma
Yabancılara davranış
İtaat seviyesi
Eğitilebilirlik
Koruma özelliği
Egzersiz ihtiyacı
Oyunculuk
Boyut ve Ağırlık
Irk boyutu Büyük
Yükseklik Erkekde 64-68 cm
Yükseklik Dişide 60-64 cm
Kilo Erkekde 45-50 Kg
Kilo Dişide 40-45 Kg
Tüy Özellikleri
Tüy Uzunluğu Kısa tüylü
Tüy Yapısı Tüy yapısı şeffaf, parlak, sert, yapışık ve çok sıktır.
Fırçalanma İhtiyacı Haftada bir fırçalama yeterlidir
Traş ve Banyo Traş ihtiyacı yoktur. Gerektiğinde kuru şampuan uygulaması veya banyo yaptırılabilir.
Tüy Dökümü Orta derecede tüy döker
Taşıdığı Renkler Siyah, Kahve, Kızıl Kahve, Mavi Gri, Ten Rengi
Irk Özellikleri
Kişilik Sadık, Yetenekli, Koruyucu, Sevecen
Kötü Huyları Yabancılara saldırgan olabilir.
Yetenekli Olduğu Görevler Badyguard,Bekcilik
Yaşadığı iklim Ilıman İklim(her iklim)
En uygun yaşam alanı Bahçeli Ev,daire,apartman
Yatkın Olduğu Hastalıklar Kemik ve eklem rahatsızlıkları
Yaşam Süresi 10-12 Yıl arası
Diğerleri
Irk grubu Sportif
Diğer İsimleri Cane di Macellaio, Sicilian Branchiero, Italian Mastiff
Bağlı Olduğu klüp FCI, NKC, APRI, ACR
Kökeni İtalya